Zakopane i Kazimierz Dolny w 2020 roku

We wrześniu 2020 roku odbyliśmy podróż szlakiem budownictwa drewnianego Polsce. Wybór padł na wyjątkowe w swojej urodzie miejscowości: Zakopane oraz Kazimierz Dolny. Mnóstwo wspaniale utrzymanych obiektów cieszyło oczy.

W Zakopanem zależało nam szczególnie na uwiecznieniu na fotografiach legendarnej Willi Pod Jeglami. Zbudowano ją pod koniec XIX wieku, a zaprojektował sam Stanisław Ignacy Witkiewicz (ojciec Witkacego)!. Niestety teren jest ogrodzony i nie było możliwości wykonania lepszych zdjęć. W niniejszej relacji widać też inne piękne obiekty Zakopanego oraz zabytkowe budownictwo drewniane na tatrzańskich szlakach, m. in. w Dolinie Chochołowskiej.

Kazimierz Dolny to miejsce absolutnie wyjątkowe w swoim rodzaju. Czas jakby się tu zatrzymał… Rok 2020 to rok kaźmierskich organów, ponieważ zbudowano je 400 lat temu… Znajdują się w kościele farnym Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Są to najprawdopodobniej najstarsze organy w Polsce. Korzystaliśmy z możliwości uczestniczenia w koncertach, gdzie arcymistrzowie grali na tym właśnie instrumencie. Oprócz unikatowego pięknego brzmienia organy oprawione w drewno modrzewiowe wyglądają naprawdę zjawiskowo. Poza tym w Kazimierzu drewniane budynki są wszędzie…

O Firmie

Sielanka należy do grupy firm specjalizujących się w budowie domów z bali. W początkowych założeniach firmy najważniejsze było zebranie specjalistów, którzy będą chcieli realizować ideę budowania zdrowych i pięknych domów. Ludzi których celem będzie podważenie obiegowej teorii, że drewniany dom jest mniej wytrzymały na działanie czasu i czynników atmosferycznych niż dom budowany inna technologią.

Telefony

+48 502 071 379

+48 (71) 725 34 22

Mail

Konsultant
[email protected]

Biuro
[email protected]

Dział Projektów
[email protected]

Dział Techniczny
[email protected]

Dział Marketingu
[email protected]

Adres

ul. Spokojna 21
55-002 Dobrzykowice
koło Wrocławia