Rys historyczny

Rys historyczny budownictwa drewnianego

Ze względu na ogólną dostępność drewna człowiek wykorzystywał je od najdawniejszych czasów jako budulca. Do dziś powodem tego są jego właściwości takie jak: trwałość, czy ciepło, co w różnych warunkach klimatycznych nadal jest najistotniejsze.  Bardzo cennym zabytkiem świadczącym o trwałości konstrukcji drewnianych w Polsce jest Biskupin pochodzący według badań z 738 roku p. n. e. odkryty w 1933 roku.

Drewniane budownictwo w Europie intensywnie rozkwitało do czasów średniowiecza w miastach i  właściwie do końca XIX w. na wsiach. Szeroki dostęp do drzewa oraz wspomniane jego wyjątkowe cechy spowodowały, że w Kanadzie, czy krajach Skandynawskich budownictwo drewniane jest nadal najbardziej powszechne. Dziś budownictwo drewniane rozwija się za sprawą trendów, takich jak: dbałość o zdrowie, ekologia, energooszczędność, chęć obcowania z naturą, poszukiwanie prostoty, korzeni i tradycji. 

Poniżej zdjęcie z naszej prywatnej kolekcji. Dom mieszkalny w Czechach, przykład budownictwa drewnianego z początku ubiegłego wieku.  

Powyżej zdjęcie z naszej prywatnej kolekcji. Dom mieszkalny w Czechach, przykład budownictwa drewnianego z początku ubiegłego wieku.  

O Firmie

Sielanka należy do grupy firm specjalizujących się w budowie domów z bali. W początkowych założeniach firmy najważniejsze było zebranie specjalistów, którzy będą chcieli realizować ideę budowania zdrowych i pięknych domów. Ludzi których celem będzie podważenie obiegowej teorii, że drewniany dom jest mniej wytrzymały na działanie czasu i czynników atmosferycznych niż dom budowany inna technologią.

Telefony

+48 502 071 379

+48 (71) 725 34 22

Mail

Konsultant
[email protected]

Biuro
[email protected]

Dział Projektów
[email protected]

Dział Techniczny
[email protected]

Dział Marketingu
[email protected]

Adres

ul. Spokojna 21
55-002 Dobrzykowice
koło Wrocławia